اخبار اخبار

پانزدهمين نمايشگاه کتاب و منابع چند رسانه اي تخصصي در وزارت نيرو برگزار شد

پانزدهمين نمايشگاه کتاب و منابع اطلاعاتي چند رسانه­اي تخصصي از 21 الي 24 تيرماه سال جاري در مركز اطلاعات علمي، اسناد و کتابخانه وزارت نيرو برگزار شد. اين نمايشگاه با حضور مهندس مهاجري معاون تحقيقات و منابع انساني، مهندس زند مديرکل دفتر فناوري اطلاعات و جمعي از مديران و کارشناسان وزارت نيرو افتتاح شد.

   شایان ذکر است که منابع اطلاعاتي در نمايشگاه مذكور هر ساله از نمايشگاه بين­المللي کتاب تهران خريداري و پس از سازماندهي، با هدف ارتقاي آگاهي مديران و کارشناسان صنعت آب و برق عرضه مي­شود. در اين نمايشگاه مجموعه­اي از کتاب­هاي چاپي، الکترونيکي، منابع چند رسانه­اي و پايگاه­هاي اطلاعاتي در زمينه­ي موضوعي آب، آب و فاضلاب، برق، انرژي، مديريت،‌ علوم اجتماعي و غيره به نمايش گذاشته ­شد.

   در همین راستا همه سالهنشستکمیته انتخاب منابع، قبل از برگزاري نمايشگاه بين­المللي کتاب تهران در مرکز اطلاعات علمی، اسناد و کتابخانه  وزارت نیرو برگزار مي­شود. کميته انتخاب که متشکل از نمايندگان معاونت ها و واحدها است که با توجه به پروژه­ها و طرح­هاي در دست اجرا يا در حال مطالعه، نياز اطلاعاتي کارکنان را نيازسنجي کرده و به این مرکز اعلام   مي کنند و مرکز پس از بررسي، نسبت به تهيه و خريد آخرين دستاوردهاي علمي اقدام مي نمايد.

   یادآور می شود هدف از برگزاري اين نمايشگاه، آشنايي همکاران با کتب و منابع روزآمد اطلاعاتي است. بسياري از همکاران به دليل ضيق وقت فرصت آشنايي با منابع مختلف را ندارند،  برگزاري اين نمايشگاه فرصتي خواهد بود تا اين عزيزان با منابع اطلاعاتي در  حوزه هاي مختلف تخصصي آشنا شوند. اين نمايشگاه در سال­هاي گذشته بصورت نمايشگاه کتاب چاپي برگزار مي­شد و در حال حاضر به دليل توسعه منابع الکترونيکي عنوان نمايشگاه کتاب در سال­هاي اخير به نمايشگاه کتاب، منابع چندرسانه اي و پايگاه­هاي اطلاعاتي تغيير نام يافته است.

  قابل ذکر است در طی برگزاري نمايشگاه، مركز اطلاعات علمي ميزبان مهندس چيت چيان وزير نيرو، مهندس محمودي قائم مقام وزير و هيات همراه بود.

    همچنین  سركار خانم "استر کونیش لاروش"، رئیس جدید دفتر منطقه‌ای یونسکو در تهران ضمنبازديد از اين نمايشگاه و اظهار خرسندي، خواستار همكاري و تبادل علمي بین دو سازمان شدند.

  شايان ذكر است، در نمايشگاه امسال بخشي به دفتر برنامه ريزي كلان آب و آبفا اختصاص داده شد كه با رونمايي و معرفي سامانه جامع آب و گزارش هاي به هنگام­سازي طرح جامع آب کشور مورد استقبال بازديدكنندگان قرار گرفت.

     وجه تمايز اين نمايشگاه با نمايشگاه هاي سالهاي گذشته رويکرد جديد و انگيزه بهتر براي عرضه منابع الکترونيکي بوده و در سال جاري تلاش بر اين است، در اشتراک استانداردهاي آب، آبفا، برق و انرژي اقدام شود تا رشد بيشتري را در خصوص توليد اطلاعات علمي شاهد بوده و  بتوان به تامين نياز همکاران به بهترين شکل ممکن پرداخت.   

زمان افتتاح بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران اعلام شد.

تاریخ افتتاح نمایشگاه ۲۸ کتاب تهران اعلام شد

به گزارش لیزنا (خبرگزاری کتاب ایران)، بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران
از تاریخ ۱۶ تا ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ پذیرای بازدیدکنندگان و علاقه‌مندان به کتاب خواهد بود.
 
 
 
 
برگزاری گردهمایی و نشست هم اندیشی کتابداران صنعت آب و برق در وزارت نیرو

« با حضور دکتر رحمت الله فتاحی گردهمایی و نشست هم اندیشی  کتابداران صنعت آب و برق دروزارت نیرو برگزار شد »

صبح روز چهارشنبه (19 آذر 93)، کتابداران وزارت نیرو برای حضور در کارگاه آموزشی «تأثیر فناوری اطلاعات نوین در کتابخانه ها و مراکز اطلاع رسانی» با تدریس دکتر رحمت الله فتاحی و «هم اندیشی و بررسی مسائل کتابخانه ها و کتابداران صنعت آب و برق کشور» گردهم آمدند.

ادامه خبر .....

 

             «سخنرانی های  گردهمایی و نشست هم اندیشی   آقای دکتر فتاحی  و    خانم دکتر خوانساری»

 

دوازدهمین نمایشگاه بین المللی کتب کاربردی و دانشگاهی

دوازدهمین نمایشگاه بین المللی کتب کاربردی و دانشگاه

25-28

آبان ماه 1393

سالن تربیت بدنی دانشگاه تربیت مدرس

طولاني باد عمر كتاب

 

 

کتاب چاپی نه تنها نمرده بلکه در 8 ماه اول سال 2013 به صورت صحافی باگالینگور بیش از 10 درصد رشد داشته و این در حالی است که در همین مدت رشد کتب الکترونیکی e-books فقط 4.8 درصد بوده است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، موسسه لايسنس دايركت با کمکNowsourcing بر اساس یافته های بازار نشر،اینفوگرافیک زیر را تهیه کرده و در آن تاکید شده که رشد فروش کتب چاپی بیشتر از کتب الکترونیکی بوده و با حضور مستمر کتاب فروشی هاBook Stores ثابت می شود "کتاب چاپی" از بین نخواهد رفت.

 

 

 

توضیحات ، تعاریف و فکت های اینفوگرافیک:

*کیندل آمازون: تبلت مخصوص خواندن کتاب و مجله در فرمت دیجیتال مانند پی.دی.اف . pub و ...

*وب سایت آمازون از بزرگترین خرده فروشان در فضای وب که کتاب چاپی و دیجیتال یکی از عمده ترین محصولات اش است.

*نرخ رشد فروش موسیقی دیجیتال با رسیدن به 50 درصد از کل فروشها، رو به نقصان گذاشت.

*نرخ رشد فروش کتب الکترونیکی با رسیدن به رشد 20 درصدی رو به کاهش گذاشته است.

*در مقایسه با صنعتی موسیقی، تنها قسمت کوچکی از فروشها در سایر بخشها، دیجیتالی بوده اند.

*به گفته کارشناسان فروش کتب الکترونیک در نهایت تا 25 درصد را در بر خواهد گرفت.

*بسیاری از مردم تبلت میخرند اما نه برای خواندن.

*دو سوم فروش کتب الکترونیک فروشهای چاپی را تحت تاثیرقرار می دهد.

*در کانادا فروش کتب الکترونیک در اوج خود به 17.6 درصد رسید که امسال رو به کاهش رفته و به 12.9 درصد رسیده است.

* 70 درصد از مشتریان گفته اند تا سال 2016 کتاب چاپی را رها نخواهند کرد.

* 25 عنوان از 100 عنوان پرفروشترینها روی تبلت کیندل آمازون در سال 2012 مربوط به نویسندگان "خود ناشر"، بودهاست.

* کتابها با صحافی گالینگور عمدتا با هدف چینش کتابخانه ای و نمایش درکتابخانه خریداری شده اند.

*فروش کتب با صحافی گالینگور با روند افزایشی در سال 2012 بیش از 100 میلیون دلار بوده است.

* فروش کتب با صحافی گالینگور در 8 ماههاول 2013 بیش از 10 درصد رشد داشته است که این رقم برای کتب الکترونیک 4.8 درصدبوده است./

منبع: ibna.ir

نمایش 10 - 6 از 15 نتیجه
تعداد در هر صفحه 5
از 3